O firmie
Hurtownia Kwiatów "Rosa" Waldemar Pazoła sp. j. powstała w 1999 roku. Od samego początku spółka dynamicznie się rozwijała i dostarczała najwyższy poziom obsługi klienta dzięki wielu kontaktom w branży jak również dzięki wiedzy i doświadczeniu założycieli.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ Z CAŁEGO ŚWIATA
Obecnie jesteśmy międzynarodową firmą. Chcemy dostarczać Naszym Klientom najlepszej jakości towar, dlatego stawiamy na renomowanych i uznanych producentów kwiatów na świecie. Dla Państwa sprowadzamy towar z każdego zakątka świata. Z uwagi na fakt, że przeważająca większość kwiatów pochodzi z kilku krajów świata posiadamy w tych państwach swoich przedstawicieli, którzy dbają o jakość i odpowiednie obchodzenie z towarem. Dodatkowo, dzięki tym przedstawicielom jesteśmy na bieżąco z wydarzeniami i najnowszymi trendami, dlatego współpracując z Nami to co pojawia się na świecie pojawia się w Naszej ofercie. Opierając się na doświadczeniu naszych przedstawicieli zapewniamy realizację najbardziej wymagających i nietypowych zamówień.

Na poniższej mapie prezentujemy Państwu, gdzie znajdują się Nasi przedstawiciele.

Zaznaczone kraje to: • Kolumbia, • Republika Południowej Afryki, • Kenia, • Etiopia, • Włochy, • Izrael, • Holandia.

Chcąc dostarczać Państwu najświeższe kwiaty importujemy kwiaty do Amsterdamu samolotem. Dzięki temu Nasz asortyment jest świeży i o najlepszej jakości. Niektóre przedsiębiorstwa importują np. goździki z Kolumbii w kontenerze chłodniczym. W Naszym przypadku jest to nie do pomyślenia. Proszę zauważyć, że na kartonach Naszych goździków znajdują się nalepki z numerem listu przewozowego, który jest poprzedzony skrótem (A.W.B.-Air Way Bill- co oznacza- Lotniczy List Przewozowy).

Największą na świecie giełdą kwiatową jest Bloemenveilling Aalssmer. Przy wykorzystaniu własnych maklerów giełdowych kupujemy kwiaty bezpośrednio na zegarze.

Rysunek 1. Widok na trybunę, na której maklerzy kupują tulipany i amarylis. Na tarczy zegara znajdują się ceny, a maklerzy kupują poprzez naciskanie przycisków na swoich pulpitach przy odpowiedniej cenie. Trzeba się spieszyć, aby inni nie kupli towaru wcześniej od Nas, bo ceny poruszają się w dół. Im niższa cena tym więcej chętnych.

Giełda w Holandii wprowadziła kategorie produktów A i B. Towar w kategorii A jest towarem niezniszczonym świeżym i spełniającym rygorystyczne warunki dopuszczenia do tej kategorii. Pomimo to nie każdy kwiat jest taki sam. W zależności od producenta kwiaty mogą być wyblakłe, ale również mogą mieć bardzo żywe i soczyste kolory. W drodze selekcji wybraliśmy producentów, których kwiaty są najlepsze, najbardziej trwałe i najlepiej cieszą oko i tylko te kwiaty kupujemy. Dlatego proszę pamiętać, że każda odmiana w zależności od producenta może mieć różną cenę, ale ta różnica odzwierciedla jakość.

Rysunek 2. Widok na jedną z wielu chłodni na giełdzie. Od razu z chłodni wózki są przemieszczane pod zegar a następnie do osoby, która go kupiła. Przed rozpoczęciem giełdy chłodnie są dostępnedla maklerów, którzy sprawdzają nowe odmiany, nowych producentów oraz jakość.

Po dokonaniu zakupu kwiaty są dowożone do chłodni gdzie sprawdzana jest ich jakość i ilość, a następnie ładowane do samochodu ciężarowego i dostarczane do Naszego Centrum Logistycznego.

Przed Naszymi pracownikami i partnerami postawiliśmy trudne zadanie przetrzymywania kwiatów w odpowiedniej temperaturze. W całym procesie logistycznym od zakupu do dostarczenia zamówionego asortymentu do Państwa temperatura jest odpowiednio dostosowana i nie podlega znacznym wahaniom. Przykładowo dla róż temperatura otoczenia nie przekracza 5 st. Celsjusza, a najczęściej mieści się w przedziale (0,5oC-3oC).